• " Mój Przyjaciel Robot"- lekcja robotyki

We wtorek 29 listopada w naszej szkole, w ramach zajęć informatyki klas czwartych, odbyła się lekcja robotyki. Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS przy udziale nauczyciela informatyki.

Głównym "bohaterem" naszej lekcji był robot Photon, interaktywny robot edukacyjny. Rozwija on u dzieci i młodzieży zdolność logicznego myślenia oraz uczy kodowania i podstaw programowania.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 28 listopada. Uczniowie przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela.

• Stoisko ze słodkościami

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie drugiej klasy naszej szkoły rozwijają wyobraźnię i konstruują korzystając z instrukcji podczas pracy na zajęciach rozwijających kreatywność. Wykorzystują do tego KORBO KLOCKI zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

ównież podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas I-III konstruują przy pomocy KORBO KLOCKÓW, pracując z zestawami IGLOO, EDU CAR czy PASTEL. Poznają też „magiczne” drukarki 3D- ich pracę i obsługę.

• Drama na lekcji historii

10 i 16 listopada 2022 roku na lekcjach historii w klasie V A i V B w szkole podstawowej w Torzymiu realizowano tematykę poświęconą wierzeniom starożytnych Greków. Zaprezentowano wówczas scenki, w ramach innowacji pedagogicznej – Drama na lekcji historii. Ukazane zostały wybrane przez uczniów mity na forum klasowym. Przedstawione mity to: „Mit o Demeter i Korze”, „Mit o puszce Pandory”, „Mit o Heliosie i Faetonie”. Metoda dramy pozwala bardziej angażować się uczniom w proces edukacyjny. Prezentacja poszczególnych scen podkreślona została przez niektóre grupy: strojami i rekwizytami.

• Książka pod biblioteczną choinkę

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji:
            KSIĄŻKA POD BIBLIOTECZNĄ CHOINKĘ.

Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży, dołączcie do akcji już dziś. Książki zostaną przekazane wychowankom Domu Dziecka w Sulęcinie.
            Zbiórka książek odbywa się w bibliotece szkolnej do 6 grudnia 2022r.
            Okaż serce, podaruj książkę!

„Drzwi do Niepodległości”

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej

im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu

Narodowe Święto Niepodległości to uroczystość o doniosłym znaczeniu. Przywoływane są wówczas wydarzenia sprzed ponad wieku, kiedy to Polska po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku odzyskiwała niepodległość.

• RÓŻOWA SKRZYNECZKA

W naszej szkole pojawiły się „Różowe skrzyneczki” wypełnione środkami higienicznymi dla dziewcząt.

Skrzyneczki umieszczone zostały w szkolnych toaletach, co zapewnia uczennicom dyskrecję i komfort z ich korzystania.

„Różowa skrzyneczka” działa zgodnie z zasadą: „Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar”. Jest to oddolna inicjatywa, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej.

• Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

28 października 2022 roku najmłodsi uczniowie SP im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu przeżyli swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. W tym dniu w auli szkoły pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci w obecności swoich najbliższych zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Uczniów w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania odczytanego przez Panią Mirellę Kalwę dyrektor szkoły, Pani Urszula Niekrasz zastępca dyrektora dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim piórek, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swych podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków od trzecioklasistów, rodziców, Rady Rodziców, nauczycielek z przedszkola oraz pamiąt

• PODSUMOWANIE PROJEKTU NATURA, SPORT I EDUKACJA SĄ TYM, CO NAS JEDNOCZY

Od pierwszych dni września w naszej szkole realizowany był projekt stowarzyszenia Krewni i Znajomi Królika, w którym wzięło udział 20 uczestników narodowości polskiej